Autocad Açılıp Kapanıyor

Merhaba yine genelde karşılaşılan bir sorunun çözümünü sizinle paylaşacağım. Bazen internette sorunların çözümlerini bulmak zor oluyor veya ingilizce olduğu için anlaşılmıyor. Şimdi Autocad’in açılıp kapanmasını ele alacağım. “Autocad Açılıp Kapanıyor”

Autocad’i ilk açtığımızda karşımıza “the security system (softlock license manager) is not functioning or is improperly installed” şeklinde hata veriyor. Tamam dediğimizde ise açılıp kapanıyor. Tekrar açmaya çalıştığımızda hata vermeden açılıp kapanıyor.

autocad-hata

Bu sorunu çözmenin basit bir yolu var fazla uğraşmadan çözebilirsiniz.

  1. İlk başta şu adreslerdeki belirtilen dosyaların yedeğini alıp siliyoruz.
  • Vista \ Windows 7 \ Windows 8:

C:\ProgramData\FLEXnet\adskflex_00691b00_tsf.data

C:\ProgramData\FLEXnet\adskflex_00691b00_tsf.data.backup

  • Windows XP:

C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\FLEXnet\adskflex_00691b00_tsf.data

C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\FLEXnet\adskflex_00691b00_tsf.data.backup

  1. İkinci olarak denetim masasına girerek Autocad programını kaldıra basıyoruz. Burada isterseniz Komple kaldırıp tekrar kurulum yapın (Sorunla ilk karşılaştığımda kaldırıp tekrar kurulum yaptım.) isterseniz kaldıra bastığımızda karşımıza gelen “Repair or Reinstall” seçeneğinden onarım yaptırabiliriz(Bunu da ikinci kez aynı sorunla karşılaştığımda denedim oluyor).
  2. Sonra Crack ve lisanslamanızı tekrardan yaparak normal şekilde kullanabilirsiniz.

İşlem bu kadar basit “the security system (softlock license manager) is not functioning or is improperly installed” hatası ile karşılaşan arkadaşlar deneyebilir.