Başbakanlık Kurban Bayramı Tatili 9 Gün Olarak Belirledi

Kurban Bayramı ile ilgili tatili kaç gün olacak, Kurban bayramı tatili 9 gün mü oldu, Bayram tatili uzadı mı tartışmaları sürerken son noktayı Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıklaması koymuş oldu.

kurban-bayrami-tatili

Açıklamaya göre, Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışanların 21 Eylül’den itibaren iki buçuk gün izinli sayılmasına ilişkin yazı imzalanarak kurumlara gönderildi.

Başbakanlıktan konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Kurum yöneticilerince, gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede eleman bulundurulması kaydıyla kamu kurum ve kuruluşlarındaki tüm çalışanlar, 21 Eylül Pazartesi gününden itibaren iki buçuk gün idari izinli sayılacaklardır. Yazı ilgili kurumlara gönderilmiştir.” denildi.

Yakın bir zamanda Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu Edirne’de verdiği demeçlerde, Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olması için Bakanlar Kurulu toplantısı’nda Başbakan Ahmet Davutoğlu’na talebinin olacağını söylemişti. Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olma amacını ise “İş turizmi açısından düşünüyorum” olarak açıklamıştı. Bunun üzerine gözler bakanlar kuruluna çevrilmiş ve açıklamanın yapılması beklenmişti. Bakanlar kurulunun salı gününe tatili bekleyen çalışanlar için hayal kırıklığına sebep olsa da rahatlatan açıklama bugün verildi.