En Güzel Cuma Günü Mesajları Kısa Cuma Mesajları

İki hayatı imha eden küfr-ü mutlaktan kurtarmak, bu zamanda pek çok ehemmiyetlidir. Bir parça meşakkat olsa da, şevk ve şükür ve sabırla karşılamalı. Hayırlı nurlu cumalar.

 

Şüphesiz biz yeryüzünde olan şeyleri, onun üzerinde ziynet/süs yaptık. Böylece insanların hangisinin amel bakımından daha güzel olduğunu denemek istedik. (kehf-7) hayırlı nurlu cumalar.

 

İnsanın bu dünyaya gönderilmesinin hikmeti ve gayesi, halk-ı kâinatı tanımak ve ona iman edip ibadet etmektir. Cumanız mübarek olsun.

 

Allah’ım! Bu mübarek cuma günü hürmetine, bizi sevdiğin kullar arasına kat, bizi çok sabreden, çok şükreden kullarından eyle. Seni çok analım ömrümüz sevdiğin ve razı olacağın işlerle (amellerle) geçsin. Sıhhat ve afiyet daim eyle. Sevdiklerimizi bize bağışla. Âmin! Hayırlı cumalar.

 

Rabbim nefsimize celaliyle, kalbimize cemaliyle, hayatımıza hikmetiyle, hatalarımıza rahmetiyle, mahşerde Muhammed’iyle yardım etsin inşallah. Hayırlı cumalar.

 

Allah’ım ezanla uyanan abdestle kendine gelen namazla huzura varıp secde ile yaklaşan, dua ile kulluğunu anlayan mü’min olmayı nasip eyle. Âmin! Hayırlı cumalar.

 

“o rab ki, yeri sizin için bir döşek, göğü de (kubbemsi) bir tavan yaptı. Gökten su indirerek onunla, size besin olsun diye (yerden) çeşitli ürünler çıkardı. Artık bunu bile bile Allah’a şirk koşmayın. (bakara -22.)” cuma gününüz bin mübarek olsun.

 

Bizi yoktan var eden, varlığından haberdar eden, yaratıp imtihan eden, imtihan edip sabır veren Allah’ın müminlerini bağışlaması dileğiyle cumanız mübarek olsun!

 

Rabbim bu mübarek gün hürmetine günahlarımızı af buyursun. Bizlere esenlik versin. Selam ve dua ile… Hayırlı cumalar.

 

Allah’ım… Sen seni anlatan dilleri… Seni anlatan halleri… Uğrunda gecen günleri… Sevginle dolup tasan aydınlık kalpleri… İhsan eyle… İlahi iman verdin; daim eyle… İhsan verdin; kaim eyle… Bu mesajı okuyan kulunu “cennetinle, cemalinle müşerref eyle” (âmin)

 

Af dilemekten çekinmeyin, hiç bir günah Allah’ın rahmetinden büyük değildir. Hayırlı cumalar.

 

Allahümme salli ve alâ seyyidinâ muhammed ve alâ âli seyyidinâ muhammed hayırlı cumalar.

 

Ey Allahlım! Sen ümit edeni ümitsizliğe düşürmezsin. Sen senden isteyeni geri çevirmezsin. Ey ismi deva, zikri şifa ve itaati zenginlik olan; sermayesi ümit ve silahı dua olan bu kullarına maddi manevi şifa ol. Sana yönelen kalplerimizi boş çevirme. (âmin) hayırlı cumalar…

 

Allah’ın nuruyla, ümmetini selamlayan gül yüzlü nur peygamberin (s.a.v) şefaati üzerimize olsun. Hayırlı cumalar.

 

Dua aşktır, dua huzurdur, dua umuttur. Hayırlı huzurlu umutlu aşk dolu hayırlı cumalar olsun…

 

“şüphesiz (bilsinler) ki o Allah, bizzat rızkı veren kuvvet ve kudret sahibidir. Hiç kuşkusuz o zulmedenlere de, (geçmiş) arkadaşlarının (azaptaki ) payı gibi bir pay vardır. Şimdi gelmesi için acele etmesinler. ” (zariyat ~58,59) cuma gününüz bin mübarek olsun. Dua eder, dua beklerim. Selamlar.

 

Avuç içlerinizde sakladığınız bütün duaların kabul olması dileğimle. Hayırlı cumalar.

 

Rabbim ne olur hiçbir annenin yüreğini, evladının acısıyla yakma! Çocukları, kirli dünyamızdan koru, sakla! Sağlık ve huzurla hayırlı cumalar.

 

Allah’ım… Ümidimi kaybettiğimde, senin yazdığın kaderin, hayallerimden daha güzel olduğunu hatırlat… Hayırlı cumalar…

 

“sen af yolunu tut, iyiliği emret, cahillerden yüz çevir.”(a’raf,7/199) cuma gününüz bin mübarek olsun.

 

Rabbim üzüntülerimizi anlık, sevinçlerimizi ömürlük, dualarımızı tez zamanda kabul eyle. Âmin! Hayırlı cumalar.

 

Şükür etmedikten sonra dünyaları yesen ne fayda! Şükür’le başladıktan sonra; bir kuru ekmek değmez mi dünyalara. (şems) hayırlı cumalar.

 

Cuma namazı saflarda bir olan bedenler misali, gönüllerin de efendimizin(sav) sancağı altında bir olmasını dileklerimle hayırlı cumalar.

 

“…yeryüzünde fesat isteyip durma, çünkü Allah fesat peşinde koşanları sevmez.” (kasas 77) hayırlı cumalar.

 

Avuç içlerinizde sakladığınız bütün duaların kabul olması dileğimle. Hayırlı cumalar.

 

Allah’ım dualarımın kabul olmasını engelleyen tüm günahlarımı affet. Âmin! Hayırlı nurlu cumalar.

 

Kalpler imanla, gönüller huzurla dolsun. Saadetler hepimizin olsun. Ne kurulan bağlar bozulsun, nede dostlar unutulsun. Cumanız mübarek olsun.

 

Rabbim sen kalbi kırıkların sığınağı, yolda kalmışların yoldaşı, sen yalnızlığıma arkadaş olan ve tüm gönüllerin dert ortağısın. Beni benden uzağa at, senden uzağa atma. Cumanız mübarek olsun.

 

Kimi zamanlar vardır en muhabbetli en uhuvvetli ve en güzel, en içten müminin bayramıdır böyle zamanlar. En güzel günün cuma bayramın olsun.

 

Önce yollar uzanır hakka yürümek için, tomurcuklar güller açar onu görmek için, dua eden biri var senin için. Sende dua et Allah için. Cumanız mübarek olsun.

 

Rabbim! Benim hatalarımı, bilmeden yaptıklarımı, işimde aşırıya gitmemi ve senin benden çok daha iyi bildiğin hallerimi af eyle. Yüce Allah’ım, benim latifeleşmelerimi, ciddiyet hallerimi, hataen; kasıtlı yaptıklarımı ve bende olan her şeyimi mağfiret eyle! (amin) . Hayırlı cumalar.

 

Dilerseniz Mevlana kimdir, en güzel Mevlana sözleri sayfasına göz atabilirsiniz.

 

Ey Allah’ım! Güçsüzlüğümüzü ve senin isteklerini yerine getirmedeki yeteneksizliğimizi sana şikâyet ediyoruz. Üzüntümüzü ve tasamızı da yalnız sana arz ediyoruz. Özünün hakikati ve yüzünün nuru üzerine yemin ederiz ki, sana duyduğumuz ihtiyaç, senin zenginliğine denk! Sana olan ihtiyacımız senin büyüklüğün kadar… Bildirdiğin ve gizlediğin tüm isimlerini ve Kur’an-ı Kerim’i, kalbimizin baharı, gönlümüzün nuru, sıkıntımızın ilacı yap. Selam ve dua ile hayırlı cumalar.

 

Güneşin pembeliğiyle doğan, saflığıyla süzülen, herkese nasip olmayan mutluluk denen o en güzel duygu sizle olsun. Hayırlı cumalar dilerim.

 

Ey nefsim şeytana yem olmak mı yoksa cennette gül olmak mı niyetin, bırak yakamı secde edeyim sen huzura er, ben imanla öleyim. Hayırlı cumalar.

 

Ettiğiniz her dua derdinize deva hastalığımıza şifa sevdiklerinize mutluluk ve huzur versin. Âmin! Selam ve dua ile hayırlı cumalar…

 

O mucizeleri yaratan rabbim! Kullarına affedici rabbim! Sen ne dersen o olur, biliriz. Dualarımızı hayırlıysa kabul eyle. Âmin! Hayırlı cumalar.

 

Varsın olmasın hayatta her istediğimiz. Biz olana “elhamdülillah” olmayana “eyvallah” demesini biliriz. Hayırlı cumalar.

 

Allah’ım! Rahmet, şefkat ve merhametine sığınarak huzurunda el açıyor, korku ve endişe içinde olan fakirlerin, yoksulların, ihtiyaçları ıztırar derecesine ulaşmış muhtaçların lisanıyla yalvarıyoruz: bize dünyada tastamam bir afiyet ve ötelerde de cennetini ve rıdvan’ını ihsan eyle. Ne nefsimizin ne de kullarından herhangi birisinin acımasızlığıyla bizi göz açıp kapayıncaya kadar olsun baş başa bırakma. Âmin! Hayırlı cumalar.

 

Bir kapıya bir kere gidersin, ikincisinde utanırsın… Ama rabbine her gün gidersin doyamazsın… Hayırlı cumalar dostlar…

 

Her “cuma” bir huzur her sabah bir umuttur! Huzurunuz ve umudunuz daim dualarınız kabul olsun hayırlı cumalar.

 

Ey benim güzel Mevla’m, benim senden istediklerimi değil; senin bende görmek istediklerini yaşat bana. Âmin! Hayırlı cumalar.

 

Allah’ım, bizi, dinde yalnız sana ihlasla ibadet eden haniflerden kıl! Yönümüzü yanlış bildiklerimizden hakka tevcih eyle! Hayırlı cumalar.

 

Ey gönül olmadı mı “nasip değilmiş” de talip ol rızaya tevekkül et, kaderi gör aşkla yönel yüce mevla’ya. Hayırlı cumalar.

 

Ya rab… Hesap günü amel defterlerimizi sağ tarafımızdan ver… Solumuzdan ve arkamızdan verip bizi mahcup eyleme. Âmin! Hayırlı cumalar.

 

Ya rab! Evlerimizi aşsız, kalplerimizi aşksız, dillerimizi duasız bırakma fakirlere yardım et, zalimlere fırsat verme. Hayırlı cumalar.

 

“size açık bir nur (Kur’an) indirdik. Müminlere yol gösterici ve müjdecidir. Ayetlerini düşünsünler, aklı olanlar öğüt alsınlar. ” (nisa-174, neml-21, sad-29) cuma gününüz bin mübarek olsun.

 

Ya rabbi; sana açılan elleri, sana yönelen gönülleri, sana bükülen boyunları, sana yalvaran dilleri, ne olur boş çevirme… Hayırlı cumalar…

 

Ya rabbim; bu mübarek cuma günün yüzü suyu hürmetine biz aciz kulların ne derdi varsa, ne sıkıntısı varsa; dertlilere deva, hastalara şifa, borçlu kullarına edalar nasip et ya rabbim. Biz kulların dualarını kabul et… Hayırlı nurlu cumalar… En güzel cuma mesajları 2015

 

Ey rabbim; istemeden verdiklerine bakınca istediklerimizi vereceğine inanarak; duasını beklediğimizi hayırlara ulaştırmamanı diliyorum. Hayırlı cumalar…

 

Kalbimiz iman ile gönlümüz İslam ile dilimiz Kur’an ile kulağımız ezan ile gözümüz nur ile dolsun… Evimiz huzurlu ve neşeli olsun. Hayırlı cumalar…

 

Tüm din kardeşlerimin cuması mübarek olsun… Allah herkese şifa versin, bu güzel gününüz gülümsemelerle bitsin inşallah…

 

Bu dünya fani sakın güvenme, giden gelmez, gelen durmaz, Allah sevgisi gönülden çıkmaz, gönlünüz iman mekanınız cennet olsun, hayırlı cumalar…

 

Cuma günü duaların kabul edildiği zaman hakkında bilginiz var mı? O vakit, imamın minbere oturduğu andan namazın kılındığı zamana kadar olan süre içindedir. Dualarınız kabul olsun… Hayırlı cumalar…

 

Seherde açılan eller hürmetine, rükûda bükülen beller hürmetine, kabul et yakarışlarımızı. Secdeye kapanmış başlar hürmetine, gözlerden akan yaşlar hürmetine, sevginle doldur sana yönelmiş kalplerimizi. Ve sen affedicisin affı seversin affeyle yarabbi cümlemizi… Hayırlı cumalar…

 

Yakınlık ne zamanla ne mekânla sınırlıdır. Eller Allah’a açıldığında akla ilk gelen sevilenlerdir. Aklımda yüreğimde ve duamdasınız. Cumanız mübarek olsun…

 

Yükü sevgi, özü saygı, gücü barış, süsü hoşgörü olan mübarek dinimizin seçtiği haftanın özel günü olan cumanızı kutlarım…

 

Bu mübarek cuma gününün tüm inananlar için hayırlara vesile olmasını diliyorum…

 

Güneşin pembeliğiyle doğan, saflığıyla süzülen, herkese nasip olmayan mutluluk denen o en güzel duygu sizle olsun. Hayırlı cumalar dilerim.

 

Önce yollar uzanır hakka yürümek için, tomurcuklar güller açar onu görmek için, dua eden biri var senin için. Sen de dua et Allah için. Cumanız mübarek olsun.

 

 

Kimi zamanlar vardır en muhabbetli en kuvvetli ve en güzel, en içten müminin bayramıdır böyle zamanlar… En güzel günün cuma bayramın olsun…

 

Rabbim sen kalbi kırıkların sığınağı, yolda kalmışların yoldaşı, sen yalnızlığıma arkadaş olan ve tüm gönüllerin dert ortağısın. Beni benden uzağa at, senden uzağa atma. Cumanız mübarek olsun…

 

Kalpler imanla, gönüller huzurla dolsun. Saadetler hepimizin olsun. Ne kurulan bağlar bozulsun, ne de dostlar unutulsun. Cumanız mübarek olsun…

 

Ey rabbimiz; bizi sana boyun eğenlerden kıl, neslimizden de sana itaat eden bir ümmet çıkar, bize ibadet usullerimizi göster, tövbemizi kabul et. Zira tövbeleri çokça kabul eden ve çok merhametli olan ancak sensin… (bakara, 128) âlemlerin efendisine salat-ü selam(a.s.m) ile… Hayırlı cumalar dua ile…

 

Elleriniz açık, kalbiniz sevgi dolu olsun gözlerinizde iki damla yaş olsun sağanak sağanak yağan rahmet dergâhından bir damla da size nasip olsun. Kardeşliğin en güzeli duadır kardeşler dualarınız kardeşleriniz için olsun… Cumanız gibi bütün günleriniz rahmet olsun…

 

Dostsuz dünya olmaz imiş, dost duasız kalmaz imiş. Dostun duasını alanın sırtı yere gelmez imiş. Duanızda bulunabilmek ümidiyle hayırlı cumalar…

 

Mübarek cuma günü yapılacak ibadetlere, diğer günlerde yapılanların, en az iki katı verilmektedir. Buna karşılık ise, cuma günü yapılan günahlar da iki kat yazılmaktadır. Cuma gününü en hayırlısı ile geçirmek dileğiyle cumanız mübarek olsun.