Meizu’dan Xiaomi Mi Mix rakibi geliyor çerçevesiz ekran

Xiaomi’den sonra diğer bir Çinli teknoloji üreticisi Meizu, çerçevesiz ekrana sahip akıllı telefonunu tanıtmaya hazırlanıyor.

Son dönemde %91.3 ekran kasa oranıyla oldukça ses getiren Xiaomi Mi Mix, birçok kullanıcının dikkatini çekti.

Son dönemlerde tanıttığı fiyat performans telefonlarıyla dünya genelinde büyük başarı elde eden Çinli akıllı telefon üreticisi Meizu daha önce farklı üreticilerin tasarımını çaldığı yönünde eleştirilse de son dönemlerde tasarım anlamında özgün ve başarılı telefonlarıyla tüketicilerin karşısına çıkıyor.

Sızdırılan görseller ne kadar doğru bilemiyoruz ama, eğer bu model doğruysa yine çerçevesiz bir telefon daha piyasaya girecek gibi.

meizu-telefon

Akıllı telefon sektöründe yeni bir devrim olarak çerçevesiz ekrana sahip telefonlar üzerine çalışan üreticilerden Meizu’nun çerçevesiz ekrana sahip olacak ilk akıllı telefonu Meizu Pro 7’nin teknik özellikleri sızdırıldı.

meizu-cercevesiz-telefon-2

Meizu Pro 7 Teknik Özellikleri

Çin’in popüler sosyal ağı Weibo aracılığıyla ortaya çıkan bilgilere göre Meizu’nun %100’e yakın ekran – kasa oranına sahip akıllı telefonu Meizu Pro 7, gücünü Qulacomm’un yakında duyurusunu gerçekleştireceği güçlü işlemcisi Snapdragon 830’dan gücünü alıyor. 5.62 inçlik 2160×1080 çözünürlüklü ekranıyla özellikle dikkat çeken cihazda 6GB RAM ve 64GB / 128GB depolama alanı bulunuyor.

meizu-cercevesiz-telefon

Ayrıca ilginç bir şekilde cihazın üst ve alt kısmında çerçeveler bulunmazken cihazın 8MPçözünürlüklü ön kamerası cihazın yan kısmında konumlandırılıyor. Cihazın arka kamerasının çözünürlüğü ise henüz bilinmiyor.

Henüz ne zaman tanıtılacağı ve satışa sunulacağı bilinmeyen cihazın giriş modelinin 400 dolar bandında satışa sunulması bekleniyor.

Sharp’ın geçtiğimiz aylarda duyurduğu çerçevesiz ekran konseptinin ardından Xiaomi Mi Mix’in tanıtılması, üreticilerin bu alana yönelmesiyle sonuçlandı.

Dedikodular Xiaomi ve Meizu’dan sonra Samsung’un da Galaxy S8 modelinde böyle bir ekran kasa oranı kullanacağını gösteriyor.

Alıntı:

http://shiftdelete.net/meizudan-xiaomi-mi-mix-rakibi-geliyor-76713

http://www.webtekno.com/meizu-nun-cercevesiz-akilli-telefonu-pro-7-nin-teknik-ozellikleri-sizdirildi-h22079.html