WordPress Contact From 7 Mail Gönderme Sorunu Çözümü

Herkesin karşılaştığı bir sorun olduğunu düşünüyorum onun için bunu paylaşma gereği duydum. WordPress de Contact From 7 eklentisi genelde kullanılıyor ve kurulum yapılınca “Mail göndermede sorun oluştu.” şekilde hatalar alınıyor bunu için Wp Mail Smtp eklentisi gereklidir.

WP MAIL SMTP Ayarları ve Kullanımı

Bazı sunucularda spam mail göndermeyi engellemek ve güvenlik nedenlerinden dolayı mail gönderimi engellenmiş durumdadır. Bu nedenle bazı WordPress tabanlı sitelerde mail gönderme sorunu yaşanmaktadır. Özellikle Contact Form 7 eklentisinde “İletinizi gönderme başarısız oldu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin ya da yönetici ile başka bir yöntemle iletişime geçin.” hatası alıyorsanız bu eklentiyi kurmanız gerekiyor tabii isterseniz WordPress için başka SMTP eklentileri de var.

WP Mail SMTP Kurulumu

Buradan WordPress için Contact Form 7 eklentisinin son sürümünü indirebilirsiniz. İndirdikten sonra eklentiyi kurmanız gerekiyor.

WP Mail SMTP Ayarları ve Kullanımı

WordPress WP Mail SMTP eklentisi için genelde kullanım bu şekildedir. Hostiginizde Email hesabı olması gerekiyor, oluşturduğunuz hesabın bilgilerine göre eklentiyi düzenleyeceksiniz.

Wp Mail Ayarları

Wp Mail Ayarları

Alıntı: http://www.batuhanbalci.com/wp-mail-smtp-kurulumu-ve-kullanimi.html