WordPress Görsel Metin Editörü Yok Sorunu Ve Çözümü

WordPress kullananların bazen karşılaştığı bir sorunu sizinle paylaşacağım. Aslında bu sorunu kendim yapmışım yanlışlıkla fakat gördüm ki benden başka kişilerin kendilerinin yapmadığı bir şeyden bu hatayı aldığını gördüm ve paylaşmak istedim 🙂 WordPress kullanıcılarını canından bezdiren bir problem görsel editör kısmının devre dışı kalması. İki gün boyunca aradım araştırdım bir çok nedenden oluşuyormuş ve birkaç yöntem gördüm bende hiç biri işe yaramadı. Şimdi bu sorunla ilgili bulduğum çözümleri ve kendi yaptığım hatanın çözümünü anlatacağım.

 

ÇÖZÜM 1:

Wp-Config.php dosyasını açın

Aşağıdaki kodları fizibilitesini bozmayacak şekilde uygun bir yere bu kodu yapıştırın ve sorunun çözülüp çözülmediğini test edin.

define( ‘CONCATENATE_SCRIPTS’, false );

define( ‘COMPRESS_SCRIPTS’, false );

define( ‘SCRIPT_DEBUG’, true );

 

Çözüm 2:

TinyMCE eklentisini kurmayı deneyiniz.

WordPress admin panel > eklentiler > yeni eklenti ekle > arama kısmına TinyMCE yazarak aratın ve eklentiyi kurun. Sorununuzun çözülüp çözülmediğini deneyin.

Çözüm 3:

Benim sorunumun çözümü buydu 🙂

WordPress sitenize giriş yapın Kullanıcılar > Tüm Kullanıcılar > Editörün Çalışmadığı Kullanıcı > Görsel düzenleyici kısmında “Yazarken görsel metin editörünü kullanma” tiniki kaldırın. Tik işaretli olduğunda hangi eklentiyi kurarsanız kurun yine bir sonuca ulaşamazsınız. Ben yanlışlıkla tik koymuşum sonra görsel editörü 2 gün boyunca aradım sizde aramayın. İşte bu kadar basit sayfayı yenilediğiniz de WordPress metin editörü gelmiş olacak.