Xiaomi Mi MIX üretimi sınırlı olacak

Tasarımıyla kendisine hayran bırakan Xiaomi Mi MIX almayı düşünenler, ürünü temin etmekte oldukça zorlanabilir. Görünen o ki farklı tasarım yapmak bazen yeterli olmuyor…

xiaomi-mi-mix-01

Xiaomi Mi MIX tanıtılmasıyla ilgi odağı olmayı başardı. Tabii ki bunda, Mi MIX’in daha çok konsept olarak gördüğümüz akıllı telefon tasarımlarının, gerçeğe dönüşmüş olarak karşımıza çıkmasının etkisi büyük. Öte yandan cihazın tasarımı itibarıyla üretilmesi süreci de bir hayli zor olacak.

Ayda sadece 10 bin adet üretilecek

Son iddialara göre, tamamen seramik yapıdaki çerçevesiz akıllı telefonun toplu üretiminin yapılması mümkün değil. Bunun sebebi, tamamen seramik gövde teminin oldukça zor olması. Hal böyle olunca Xiaomi Mi MIX akıllı telefonun, ayda sadece 10 bin adet üretilebileceği ve ürünün sadece Çinpazarına sunulabileceği söyleniyor. Hatta Xiaomi, Çin pazarıyla ilgili bilgileri onaylamış durumda.

IHS Markit China yöneticisi Kevin Wang, Xiaomi’nin saldırgan bir pazarlama düşünmediğini ve bu anlamda, Xiaomi Mi MIX’in seri üretiminin zor olması sebebiyle konsept telefon olarak anılacağını ifade ediyor.

xiaomi-mi-mix-02

Xiaomi Mi Mix teknik özellikleri, çıkış tarihi ve fiyatı

6.4 inçlik çerçevesiz ekrana sahip akıllı telefon, gücünü Qualcomm Snapdragon 821 çipsetinden alıyor. Cihazda, GPU olarak Adreno 530 yer alırken 4 GB veya 6 GB RAM ile 128 GB veya 256 GB depolama seçenekleri sunulmakta. 16 MP PDAF arka kamera, 4400 mAh batarya ürünün diğer özelliklerinden.

Xiaomi Mi Mix akıllı telefonun çıkış tarihi henüz belirsizken, 4 GB RAM ve 128 GB depolama sunan ürünün 515 dolar, 6 GB RAM ve 256 GB depolama sunan modelin ise 590 dolar olacağı belirtiliyor.