Yeni Malatyaspor’un İsim Sponsoru BtcTurk Oldu

Türkiye’nin ilk kripto para borsası olan BtcTurk, Süper Lig takımlarından Yeni Malatyaspor’un isim sponsorluğu aldı Yeni Malatyaspor’un İsim Sponsoru BtcTurk Oldu. Yeni Malatyaspor bu anlaşma karşılığında 5 milyon TL kazanırken takımın yeni ismi BtcTurk Yeni Malatyaspor oldu.

Böylece Süper Lig tarihinde ilk kez bir takım, kripto para dünyasından bir platform ile sponsorluk anlaşması imzalamış oldu.

Türkiye, kripto para birimleriyle en çok haşır neşir olan ülkelerden bir tanesi. Hatta yapılan son araştırmalar, Türkiye’nin dünyada en çok kripto para kullanıcısı olan ülke olduğunu ortaya koyuyor. Hal böyle olunca da Türkiye’de bulunan kripto para şirketleri, göz önünde olmak için çeşitli atılımlar gösteriyorlar.

Btctürk Malatyaspor

Btctürk Malatyaspor

Kripto para şirketlerinin en yeni atılımıysa spor camiasından geldi. Türkiye’nin ilk kripto para alım satım borsası olan BtcTurk, Süper Lig takımlarından Yeni Malatyaspor’un isim sponsoru oldu. Bu anlaşmanın Yeni Malatyaspor’a olan maddi dönütüyse 5 milyon TL olacak.

BtcTurk’le Yeni Malatyaspor’un bu anlaşmasının ardından takımın ismiyse “‘BtcTurk Yeni Malatyaspor” olacak.

Türkiye’de kripto para birimleriyle ilgili gelişmeler elbette bununla da sınırlı değil. Geçtiğimiz dönemlerde de kripto para birimleriyle spor sektörü bir arada anılmıştı. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıl Türkiye’de, dünyanın ilk Bitcoin ödemeli transferi gerçekleşmiş Harunustaspor isimli bir amatör spor takımı, 22 yaşındaki futbolcusu Ömer Faruk Kıroğlu’yu 2.000 TL + 0.0524 Bitcoin karşılığında başka bir spor klübüne transfer etmişti. O dönemlerde 2.500 TL değerinde olan Bitcoin’in şu anki değeriyse 3.000 TL. Bitcoin Nedir?